Infolisty a aktuality

Novinka Masážního salonu - ČEKÁRNA POTMĚ

Po dlouhé pomlce konečně otvíráme čekárnu potmě! Co začalo jako "legrace" pro naše zákazníky masérny, kteří přišli na masáž s předstihem, vyvinulo se v nový projekt.
V naší masérně máme speciální černou místnost, kde si můžete ozkoušet netradiční zážitek být ÚPLNĚ POTMĚ.
Možností je více:

  • přijďte si posedět sami se sebou u kávy
  • můžete si popovídat s naším nevidomým kolegou Radkem o čemkoli, co Vás zajímá
  • můžete také využít terapeutického povídání a zmírnit Vaše trápení, problémy, starosti aj.

Budeme se na Vás těšit.
Váš masážní salon a pedikúra TyfloCentra Ústí nad Labem, o.p.s.

Pomoc se zajištěním doprovodů pro nevidomé osoby

Kdo nás zná, ví, že naším posláním je podpora lidí nevidomých a těžce zrakově postižených. Většina z našich klientů je již v důchodovém věku a kromě nás nikoho nemají. Už rok jsou v důsledku pandemie zavření doma a kromě nákupu a občasné návštěvy lékaře nikam nechodí. Navíc kvůli svému hendikepu je pro ně byť obyčejná procházka lesem nebo jinde v přírodě bez doprovodu nemožná. Chceme našim klientům dopřát to, co je pro nás samotné příjemnou a běžnou součástí našich životů. Podpořte, prosíme, náš projekt a POMOZTE nám brát naše klienty pravidelně na procházky do přírody. S vaší pomocí to můžeme dokázat. 

Za vaše příspěvky děkujeme.

INFOLIST TYFLOCENTRA KVĚTEN 2021

Vážení klienti

Nabízíme vám pomoc s registrací na očkování proti Covid-19 a doprovod na očkovací místo v Ústí nad Labem a pomoc s vyplněním formulářů pro sčítání lidu, které ještě probíhá. Tréninky zvukové střelby a jógy pro nevidomé zatím povolené nejsou.

Za průvodcovské a předčitatelské služby účtujeme 120 Kč/hod (objednávejte se u: B. Žárská: 775 850 273 nebo M. Velebilová: 771 125 953).

Konzultace ohledně počítačů jsou konané podle dohody s počítačovým instruktorem TyfloCentra a budou probíhat v místě bydliště klienta. Objednat se můžete telefonicky na tel. 770 184 549.

Služba Týdenní a Velký úklid. Týdenní úklid zahrnuje vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu za 200 Kč (cena se vztahuje na čas do 2,5 hodiny). Velký úklid zahrnuje mytí oken, kuchyňské linky + vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu (viz. Týdenní úklid). Za velký úklid účtujeme 500 Kč (cena se vztahuje na čas do 5 hodin).

Přejeme vám příjemné jarní dny a pevné zdraví.

TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.

Poděkování za antigenní testy společnosti Aperam 

Děkujeme společnosti Aperam Stainless Services & Solutions Tubes CZ, že nám poskytla 50 antigenních testů, které pomohou našim 4 zaměstnanců, kteří pracují s klienty a i našim klientům z celého Ústeckého kraje. 

Díky tomu můžeme zajistit průvodcovskou a předčitatelskou službu, kterou naši klienti aktuálně využívají nejčastěji na nákupy a návštěvy lékařů. Zároveň bude moci náš nevidomý ICT lektor v rámci služby sociální rehabilitace dojíždět za klienty při řešení problémů s ozvučenými programy na PC aj. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Článek o masérském salonu na HATEFREE

21.12.20 - Rádi bychom bychom se podělili o milý článek, který o nás včera vyšel (viz níže...)

https://www.hatefree.cz/blo/hf-zpravy/3943-masaze-tyflocentrum?fbclid=IwAR21KqG_CxNtoJfSLWcZKubJ_C2LBppLmBAEPfcJJVvc8vWWa8fza-nw3UY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Dobrý den, vážení přátelé, klienti a příznivci.

Vzhledem k vládním nařízením přistupujeme velmi neradi k následujícím krokům: 

Rušíme zvukovou střelbu a jógu pro nevidomé.

Sociální služby poskytujeme i nadále v nezměněné podobě. 

Masážní salon je uzavřen, poskytujeme ale masáže do domu. (https://www.masazeusti.com/ )

Velmi nás to mrzí a věříme, že brzy tohle šílenství skončí a budeme se k sobě všichni zase chovat jako normální zdraví a svobodní lidé.

S přáním klidných dní Vaše TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.