Infolisty a aktuality

INFOLIST DUBEN 2021

Vážení klienti,

vzhledem k plánovanému sčítání lidu, které letos proběhne i elektronicky a to od 27. 3. do 9. 4. 2021 a písemně od 17. 4. - 11. 5. 2021, vám nabízíme možnou pomoc s vyplněním formulářů ať už elektronickým či písemným. V případě zájmu kontaktuje Martinu Velebilovu či Barboru Žárskou (tel. viz níže). 

Máme k dispozici katalog digitálních knih. Pokud nemáte přístup do digitální knihovny, můžeme vám některé knihy nahrát na např. váš USB flash disk, abyste si tak zpříjemnili dny.

Vzhledem k dlouhotrvajícímu nouzovému stavu, uvažujeme o vybudování komunitní zahrady pro TyfloCentrum, kde by bylo možné věnovat se zahradničení (sázení ovocných stromů, keřů apod.) a relaxačním aktivitám. K tomu je nezbytné vědět, jestli byste o tyto činnosti vy sami měli zájem a aktivně se společně s námi na těchto aktivitách podíleli. Zde by se konaly i akce TyfloCentra jako je např. Grilovací odpoledne. Pokud vás tato možnost zaujala, ozvěte se nám prosím s vaší reakcí, abychom věděli, jestli má smysl podnikat další kroky. 

 Tréninky zvukové střelby a jógy pro nevidomé jsou bohužel stále v nedohlednu.

Za průvodcovské a předčitatelské služby účtujeme 120 Kč/hod (objednávejte se u: B. Žárská: 775 850 273 nebo M. Velebilová: 771 125 953).

Konzultace ohledně počítačů jsou konané podle dohody s počítačovým instruktorem TyfloCentra a budou probíhat v místě bydliště klienta. Objednat se můžete telefonicky na tel. 770 184 549.

Služba Týdenní a Velký úklid. Týdenní úklid zahrnuje vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu za 200 Kč (cena se vztahuje na čas do 2,5 hodiny). Velký úklid zahrnuje mytí oken, kuchyňské linky + vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu (viz. Týdenní úklid). Za velký úklid účtujeme 500 Kč (cena se vztahuje na čas do 5 hodin).

Přejeme vám pěkné dny a pevné zdraví. 

TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.

Pomoc se zajištěním doprovodů pro nevidomé osoby

Období epidemie koronaviru je pro nás všechny náročné fyzicky, psychicky i finančně. Obzvlášť v době lockdownu je pro mnohé čas strávený v přírodě jediným útočištěm. Pro naše nevidomé klienty je ale procházka lesem bez doprovodu prakticky nemožná. V neznámém terénu je pro ně orientace velký problémem. 

Prosíme pomozte nám zajistit něco pro nás tak běžného jako je procházka i pro naše nevidomé klienty. Z Vašich příspěvků můžeme zajistit doprovod a tudíž i čas strávený v přírodě, který všichni tolik potřebujeme. 

Za vaše příspěvky děkujeme.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poděkování za antigenní testy společnosti Aperam 

Děkujeme společnosti Aperam Stainless Services & Solutions Tubes CZ, že nám poskytla 50 antigenních testů, které pomohou našim 4 zaměstnanců, kteří pracují s klienty a i našim klientům z celého Ústeckého kraje. 

Díky tomu můžeme zajistit průvodcovskou a předčitatelskou službu, kterou naši klienti aktuálně využívají nejčastěji na nákupy a návštěvy lékařů. Zároveň bude moci náš nevidomý ICT lektor v rámci služby sociální rehabilitace dojíždět za klienty při řešení problémů s ozvučenými programy na PC aj. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Článek o masérském salonu na HATEFREE

21.12.20 - Rádi bychom bychom se podělili o milý článek, který o nás včera vyšel (viz níže...)

https://www.hatefree.cz/blo/hf-zpravy/3943-masaze-tyflocentrum?fbclid=IwAR21KqG_CxNtoJfSLWcZKubJ_C2LBppLmBAEPfcJJVvc8vWWa8fza-nw3UY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Dobrý den, vážení přátelé, klienti a příznivci.

Vzhledem k vládním nařízením přistupujeme velmi neradi k následujícím krokům: 

Rušíme zvukovou střelbu a jógu pro nevidomé.

Sociální služby poskytujeme i nadále v nezměněné podobě. 

Masážní salon je uzavřen, poskytujeme ale masáže do domu. (https://www.masazeusti.com/ )

Velmi nás to mrzí a věříme, že brzy tohle šílenství skončí a budeme se k sobě všichni zase chovat jako normální zdraví a svobodní lidé.

S přáním klidných dní Vaše TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.