Infolisty a aktuality

INFOLIST TYFLOCENTRA - ČERVEN 2020


Vážení přátelé,
po delší odmlce, kdy nám koronavirová krize nedovolovala plánovat žádné akce a bohužel kvůli které jsme museli zrušit i plánovaný rekondiční pobyt, vám s nadšením oznamujeme, že můžete opět docházet na zvukovou střelbu a jógu pro nevidomé. Pokud by se nám podařilo sehnat prostředky pro uskutečnění rekondičního pobytu, budeme vás informovat. Na 19. 6. (pátek) jsme ale naplánovali grilovací dopoledne, kde se společně sejdeme a budeme grilovat. Akce se uskuteční na dvorku TyfloCentra jako tomu bylo minulý rok. Pokud se chcete účastnit, nahlaste se nejpozději do 15. 6. Příspěvek za spoluúčast 50 Kč vybíráme na místě. Dále vám chceme představit nového kolegu Radka Pošívala, který se v TyfloCentru bude podílet hlavně na osvětových činnostech.

Harmonogram akcí:
8. 6.         od 15:00 zvuková střelba
15. 6.       od 15:00 zvuková střelba
                 od 17:30 jóga pro nevidomé
19. 6.       od 11:00 grilovací dopoledne
22. 6.       od 15:00 zvuková střelba
                 od 17:30 jóga pro nevidomé
29. 6.       od 15:00 zvuková střelba
                 od 17:30 jóga pro nevidomé

Za průvodcovské a předčitatelské služby účtujeme 120 Kč/hod.
Konzultace ohledně počítačů jsou konané podle dohody s počítačovým instruktorem TyfloCentra a budou probíhat v místě bydliště klienta. Objednat se můžete telefonicky na tel. 774 135 475.


V prostorách TyfloCentra, ve vedlejším vchodě, poskytujeme pro klienty i širokou veřejnost masáže a pedikúru. Pro bližší informace a domluvení konkrétního termínu se obracejte na tel: 774 135 474.11.5.2020

Zdravíme všechny a hlásíme, že již fungujeme v kanceláři. Pokud byste od nás cokoli potřebovali, jsme k dispozici. Prosím nahlašte se dopředu telefonicky, rádi si s Vámi domluvíme termín.

Neustále také poskytujeme doprovody našim nevidomým klientům. Sociálně-aktivizační služby (tj. zvuková střelba, jóga apod.) můžeme poskytovat až od 22.6.20 s tím, že nadále budou platit všechna nařízená opatření.

Přejeme hodně zdraví a pohody.
Vaše TyfloCentrum


9.4.2020

Po delší odmlce na fb vás všechny zdravíme. :) To, že jsme se odmlčely zde, neznamená, že jsme nic nedělali. Distribuujeme roušky mezi naše klienty, jezdíme jim na nákupy a jsme s nimi v pravidelném telefonickém kontaktu, abychom věděli, že jsou v pořádku a oni jsou. Přejeme tedy všem poklidné Velikonoce a především zdraví a hodně pohody, abychom nouzový stav všichni v pořádku přečkali.

Vaše TyfloCentrum

 

18.3.2020 

Zdravíme,
protože některým z vás budeme doručovat bavlněné roušky a jiní roušky máte od rodiny, přátel a známých, přinášíme informaci, jak ji správně používat:
"1. Roušku je nutné nasazovat čistýma rukama! Proto si nejdřív pečlivě umyjte a ideálně i dezinfikujte ruce. Aby se viry zachycené na rukou nepřenesly na roušku.
2. Roušku si nasaďte přes nos a ústa a přesvědčte se, že mezi obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. Nos a brada nesmí zůstat odkryté.
3. Během nošení se roušky nedotýkejte a nesahejte na ni! Pokud se jít dotknete, hned si ruce vydezinfikujte nebo umyjte.
4. Při sundávání roušky je potřeba s ní zacházet jako s infekčním materiálem. Sundávat zezadu za šňůrky (nebo gumičky) a nedotýkat se přední části.
5. Jednorázovou roušku vyhoďte do uzavřeného koše. Pratelnou odložte do samostatného koše na prádlo nebo jiné uzavíratelné nádoby. Pokud jste někde v terénu, odložte ji do igelitového sáčku, abyste nekontaminovali nic a nikoho, co chcete chránit.
6. Po sundání roušky je opět důležité si důkladně umýt nebo vydezinfikovat ruce!
CO s rouškou po použití?
Pratelnou roušku je po použití nutné dezinfikovat (sterilizovat), aby bylo možno ji znovu použít.
Bavlněnou roušku můžete:
Vyprat na vysokou teplotu (90 °C), případně na nižší teplotu (60 °C), ale s použitím dezinfekčního prostředku vhodného na prádlo (např. Sanytol), odděleně od ostatního prádla!
Namočit do roztoku Sava nebo do peroxidu vodíku přes noc a následně vymáchat v čisté vodě.
Namočit a vypařit v mikrovlnce, 5 minut na maximální výkon v nádobě s volným víkem. POZOR, nelze provádět nasucho, hrozí požár!!! Správně má dezinfikovat pára. Pro mikrovlnku je tedy ideální parní sterilizátor třeba na dětské lahvičky. Po zahřátí nechce vychladnout. Dezinfekční efekt tu má pára, tak pozor na opaření.
Při sterilizaci v mikrovlnné troubě vždy vyndejte kovový drátek a nesmíte používat žádné kovové součásti na roušce (třeba průchodky na tkaničky atp.)
Vyvařit ve vodě v hrnci na sporáku, několik minut. Kdo zažil vyvařování plínek, ten ví :-).
V každém případě pak suchou roušku ještě důkladně vyžehlete na maximální teplotu."
Zdroj: https://www.caramilla.cz/udrzba-rousek/?fbclid=IwAR2MPEUgO5mTMGilnmYp1LcICnSZKwQsdmVc4w6MQIPKI4H_l8OA66Vvfsc
Další informací je, že Krajská zdravotní, a.s. otevírá od čtvrtka 19.3. odběrová místa pro pacienty s indikovaným podezřením na nákazu virem COVID-19 ("koronavirus") a to v Teplicích, Mostě, Chomutově, Děčíně a Ústí nad Labem. Odběrová místa budou otevřená 8:00-16:00 a zdravotníci budou vyšetřovat pouze "nemocné odeslané do odběrového centra Krajskou hygienickou stanicí".
Po sdílených zkušenostech zdravotníků velmi doporučujeme našim klientům, aby se KHS nechali k vyšetření indikovat jen z vážných zdravotních důvodů, protože jestli je nějaké místo, kde se ten virus skutečně nachází, tak je to právě odběrové pracoviště, takže tam choďte jen v nezbytně nutném případě. Pokud byste třeba "jen" kašlali a měli rýmu, ale bez teplot a nejevili příznaky těžké dušnosti nebo jiných vážných stavů, raději zůstaňte 14 dní v klidu doma v karanténě, nestýkejte se s lidmi, dejte si dost tekutin a odpočinku a třeba zjistíte, že šlo i běžné nachlazení...V případě pochybností samozřejmě konzultujte s linkou 1212 nebo KHS Ústeckého kraje 736 233 176.
S přáním pevného zdraví, pevných nervů a hojnosti optimismu :-)
Alena Bašníková

17.3.2020

Dobrý den, vážení klienti,
byla zřízena nová informační linka pro COVID 19. Můžete si zavolat 1212. Stále platí, že v případě akutních zdravotních potíží volejte 112 a 155. Zároveň se velmi doporučuje, aby, pokud musíte ven mezi lidi, noste roušku. Uvědomujeme si, že v současné době ji v lékárně neseženete, ale už vznikly iniciativy pro šití roušek. V případě, že nemůžete sehnat roušku jinak, obraťte se na nás, zprostředkujeme vám její dodání.

S přáním pevného zdraví a pevných nervů 

Vaše TyfloCentrum

16.3.2020

Vážení klienti TyfloCentra a příznivci,
abychom trochu zpřehlednili informace o vývoji epidemiologické situace, shrnuji níže poslední opatření:
- od pondělí 16.3: do úterý 24.3. vláda omezila/zakázala volný pohyb lidí na celém území. Více informací v příloze.
- jsou také zavřené všechny restaurace, divadla, kina, bazény a obchody kromě obchodů s potravinami, lékárny, drogerie a krmiva. Otevřené jsou i čerpací stanice.
- jsou zavřené všechny základní, střední a vyšší odborné školy. V Ústí nad Labem zavřelo město také školy mateřské.
- zavřené jsou i hranice - až na výjimky, které musí být vždy prokázané
Pokud byste potřebovali cokoli dalšího z těchto informací probrat, neváhejte se na nás obracet.
Pokud byste potřebovali pomoc s nákupem, nebo nákupem na dálku přes kolik.cz, rohlík.cz apod., ale nemáte k dispozici kreditní kartu, kterou byste mohli zaplatit on-line, zavolejte a situaci individuálně vyřešíme.
Přeji pevné nervy a pevné zdraví
Alena Bašníková

12.3.2020 

Vážení klienti,
na základě vašich opakovaných telefonátů a obav jsme se rozhodli přistoupit k následujícímu kroku:
1) Jsme na telefonech pro odborné konzultace k PC, telefonům a jiným službám. Pokud máte obavu z nákazy a máte naplánovanou výuku, klidně zavolejte a zrušte ji (jak již mnozí z vás činí).
2) Pokud potřebujete doprovod, zvažte, zda a kam musíte nutně a kam ne. Dle našeho lektora mu lékařka sdělila, že nemá zbytečně chodit do ordinace jen pro recept, nebo jiné drobnosti, že si to má vyřídit telefonicky a recept prý lékaři pošlou smskou. Doporučujeme nechodit zbytečně do velkých nákupních center, můžeme vám pomoci nakoupit online a nákup vám doručí on-line obchod. Pro ty z Vás, kteří nechtějí/nemohou platit online, zajistíme individuální plán, stačí zavolat na 774 135 475.
3) Kdybyste se neorientovali v informacích, které na vás valí média a cítili se třeba býti v panice, klidně se obracejte na kohokoliv z našich zaměstnanců a probereme to spolu.
Provoz TyfloCentra je nepřerušen, ale je částečně omezen, proto případné schůzky je nutné předem telefonicky objednat.
Přejeme klidné dny a pevné zdraví i PEVNÉ NERVY :-)

INFOLIST TYFLOCENTRA - Březen 2020

Vážení přátelé,
v březnu poběží pravidelné akce zvukové střelby a jógy pro nevidomé. 


Harmonogram akcí:

2. 3. pondělí od 15:00 zvuková střelba

od 17:30 jóga pro nevidomé

9. 3. pondělí od 15:00 zvuková střelba

od 17:30 jóga pro nevidomé

16. 3. pondělí od 15:00 zvuková střelba

od 17:30 jóga pro nevidomé

23. 3. pondělí od 15:00 zvuková střelba

od 17:30 jóga pro nevidomé

30. 3. pondělí od 15:00 zvuková střelba

od 17:30 jóga pro nevidomé


Za průvodcovské a předčitatelské služby účtujeme: 120 Kč/hod. 

Telefonický kontakt pro objednání: 774 135 475.