Infolisty a aktuality

GIVING TUESDAY

1.12.2020 bude Giving Tuesday (https://www.giving-tuesday.cz/dotyk-potme-pro-seniory/). V rámci této akce jsme připravili výzvu k darování na projekt Dotyk pro seniory potmě.

Cílem naší výzvy je na GivindTuesday získat prostředky na to, abychom mohli seniorům v domovech důchodců poskytovat masáže od nevidomých masérů z naší chráněné dílny. Maséři by za našeho doprovodu průběžně dojížděli do domovů pro seniory v Ústí nad Labem a okolí (uvažujeme Domov pro seniory Chlumec, DOZP Trmice a další v Ústí nad Labem a okolí).

Projekt pomáhá ve dvou rovinách - naplňuje dotykovou potřebu ze strany seniorů, navíc může výrazně pomoci při zdravotních problémech se svaly, při proleženinách apod. Ve druhé úrovni dává práci nevidomým masérům. Oboustranně bude setkání prospěšné i možnosti setkávání se s handicapovanými lidmi a vytváření nových osobních, přátelských vazeb.

Jsme ze zkušenosti přesvědčeni, že senioři tuto možnost velmi ocení, o to více po současné situaci s koronavirem a až to bude možné, budou je hojně využívat. Vycházíme i ze zkušenosti, kdy jsme podobný projekt realizovali v roce 2017.

Na jednu masáž pro seniora (počítáno 45 min.) potřebujeme 150 Kč, přičemž cena masáže je stanovena na minimum. Celkově bychom chtěli posbírat sumu min. na 400 masáží, abychom mohli nabídnout více domovům a zároveň jednotlivým seniorům i opakovaně, tzn. celkem 60 000 Kč.

Přispět lze pomocí tohoto QR kódu.

Za příspěvky velice děkujeme a vážíme si jich!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Dobrý den, vážení přátelé, klienti a příznivci.

Vzhledem k novým vládním nařízením přistupujeme velmi neradi k následujícím krokům: Na příštích 14 dní rušíme zvukovou střelbu a jógu pro nevidomé, další budou 26.10., pokud nedojde k dalším nepředvídaným vládním nařízením.

Zároveň rušíme celý plánovaný program kolem sbírky Bílá pastelka - tedy výstavu v Muzeu - Písky známé i neznámé a klavírní koncert Ráchel Skleničkové. Tento, doufáme, uskutečníme ještě letos v pozdějším termínu, který bude záviset na vývoji situace a možností slečny Skleničkové.  Pracujeme také na živém přenosu. Budeme Vás dále informovat.

Pokud byste chtěli přispět na sbírku, je samozřejmě možné si bílou pastelku koupit u nás v TyfloCentru nebo masérně nebo přispět formou QR kódu na plakátě v příloze. 

Sociální služby poskytujeme i nadále v nezměněné podobě. 

Velmi nás to mrzí a věříme, že brzy tohle šílenství skončí a budeme se k sobě všichni zase chovat jako normální zdraví a svobodní lidé.

S přáním klidných dní Vaše TyfloCentrum UL

INFOLIST ŘÍJEN 2020

Vážení,
v říjnu se v rámci dnů Bílé pastelky bude v Muzeu města Ústí nad Labem konat Výstava Písky známé i neznámé potmě, kam může přijít široká veřejnost i vy, a to od 10:00 do 15:00 v datu 13. 10. 2020. 

Na 14.10.20 pořádá TyfloCentrum benefiční koncert Ráchel Skleničkové v Císařském sále výše zmíněného muzea od 18:00 do cca 20:00. Ráchel Skleničková v první části zahraje klasickou klavírní hudbu a v druhé části svou vlastní folkovou tvorbu. Po pauze bude následovat autorské čtení Jaroslava Balvína. Vstupenky na koncert zakoupíte v kanceláři i masážním salonu TyfloCentra. Jedna vstupenka stojí 200 Kč. Všichni jste srdečně zváni. 

Informujeme vás, že masážní salon byl přesunut do nových prostor, do vchodu sídla TyfloCentra v mezipatře. Pro bližší informace a domluvení konkrétního termínu se obracejte na tel: 774 135 474. Služby TC jsou vám tak nyní ještě blíže.


Zvuková střelba a se koná klasicky každé pondělí od 15:00 a jóga pro nevidomé od 17:30.


Připomínáme vám, že je možné využívat tandemové kolo, které máme v TyfloCentru a zajezdit si na něm.


Stále nabízíme službu Týdenní a Velký úklid. Týdenní úklid zahrnuje vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu za 200 Kč (cena se vztahuje na čas do 2,5 hodiny). Velký úklid zahrnuje mytí oken, kuchyňské linky + vysávání, vytírání, úklid koupelny a WC a utření prachu (viz. týdenní úklid). Za velký úklid účtujeme 500 Kč (cena se vztahuje na čas do 5 hodin).


Za průvodcovské a předčitatelské služby účtujeme 120 Kč/hod.


Konzultace ohledně počítačů jsou konané podle dohody s počítačovým instruktorem TyfloCentra a budou probíhat v místě bydliště klienta. Objednat se můžete telefonicky na tel. 774 135 475.


Program na Bílou pastelku

Letos jsme plánovali bohatý program v rámci Bílé pastelky. Bohužel jsme ho kvůli koronaviru museli okleštit a hlavní orientační pochod potmě na Lidickém se konat nebude. Věříme, že i tak zůstala v programu možnost netradičního zážitku.

Pokud máte zájem, čeká Vás následující:

13.10.20 od 10 do 15 hod. - možnost projít se s bílou holí a klapkami výstavou Písky známé i neznámé v Muzeum města Ústí nad Labem (https://www.muzeumusti.cz/v2318/PISKY-ZNAME-I-NEZNAME-aneb-fascinujici-svet-obycejneho-pisku), součástí bude i několik stanovišť s plněním tématických úkolů

14.10.20 od 18 hod. - benefiční koncert nevidomé klavíristky Ráchel Skleničkové a autorské čtení Jaroslava Balvína v Císařském sále Muzeum města Ústí nad Labem, akce se koná za podpory Nadace Divoké husy (www.divokehusy.cz) a jsou v prodeji v kanceláři TyfloCentra (cena 200 Kč či VIP 1000 Kč)

Budeme moc rádi, když se přijdete podívat a podpořit nás nebo jen zprávu pošlete dál někomu, komu by akce mohla udělat radost.

Přejeme krásné babí léto.

Vaše TyfloCentrum ULNabízíme zapůjčení tandemového kola

Využijte možnosti jízdy a zpestřete si volný čas se svým společníkem na našem kole pro dvě osoby. Zapůjčení kola nabízíme jak našim klientům, tak i zájemcům mimo naši organizaci.

Aromatické svíčky v prodeji

Naše ekologické svíčky si můžete kupovat nejen v našem masážním salonu, ale nyní i zde na stránkách z našeho e-shopu spolu s dárkovými poukazy na masáže.

https://www.tyflocentrumusti.cz/internetovy-obchod/